Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » HrajSach.sk denník

Januárové HrajSach.sk Majstrovstvá

Stanislav Pavlovič | January 6, 2012 – 13:53Reagovalo 5 ľudí | 741 prečítaní
Januárové HrajSach.sk Majstrovstvá

Existuje mnoho spôsobov, ktorými sa dá hrať šach. Nemám teraz na mysli úroveň hry, ani dichotómiu profesionálne verzus amatérske hranie. Na mysli mám rôzne pravidlá, či skôr tempá hry.

Temer každý má prirodzenú potrebu stávať sa lepším, porážať svojich súperov a eventuálne byť najlepší. Šach by v tomto snažení nemal byť výnimkou. Či už hráte na súťažnej alebo číro rekreačnej úrovni, keď chcete z tejto hry vyťažiť čo najviac, musíte sa snažiť byť čo najlepším. Hranie jedným štýlom z vás môže spraviť vskutku dobrého šachistu, sotva však dosiahnete na výnimočnosť. Tréningom za rôznych podmienok túto výnimočnosť dosiahnuť môžete. Samozrejme, okrem toho získate aj viac príležitostí uspokojiť svoju túžbu spraviť v niečom pokrok, zlepšiť sa a zvíťaziť.

Keďže vám veľmi radi poskytujeme všakovaké príležitosti, rozhodli sme sa v januári usporiadať jedny trochu zvláštne majstrovstvá. Januárové HrajSach.sk Majstrovstvá preveria všetky vaše schopnosti a danosti. Pôjde o viacúrovňové majstrovstvá, v priebehu celého mesiaca budete môcť prejsť dovedna troma úrovňami.

Prvý level bude prístupný komukoľvek. Každý z vás sa môže získať tiket v jednom z 50 turnajov, ktoré sa uskutočnia medzi 6. a 21. januárom. Pravidlá sa budú líšiť od turnaja k turnaju, začínajúc 1 minútou bez pridaného času (blitz), končiac 15 minútami s 3 pridanými sekundami za ťah. Líšiť sa bude aj počet odohraných kôl v rámci jednotlivých turnajov. Turnaje prvého levelu sa budú konať dvakrát denne, takže každý bude mať mnoho príležitostí zahrať si za rozličných podmienok. Odmenou pre prvých 20 hráčov bude tiket do druhého levelu.

Druhý level bude určený pre postupujúcich hráčov z prvého levelu. Tikety získané z prvého levelu budú použiteľné v ktoromkoľvek z piatich druholevelových turnajov. Podmienky hry zostanú temer nezmenené, s 3 + 0 ako najnižším časom. Turnaje sa uskutočnia každé tri dni, počínajúc 8. januárom, 21. januárom končiac. Z každého turnaja vzíde 15 najlepších hráčov, ktorí získajú vstupenky do finálového kola.

Finálový turnaj, naplánovaný na 22. januára o 20:00, bude vyhradený pre úspešných hráčov s lístkami z druhého kola. Bude sa hrať na 3 minúty, s dvojsekundovými prídavkami. Víťaz získa HrajSach.sk pohár, ktorý sa bude zobrazovať v jeho hráčskom profile.

Celý náš tím dúfa, že rôznorodosť priláka čo najviac účastníkov a prinesie zábavu čo najväčšiemu počtu šachistov.

Level 1

Kedy: 6.1. – 21.1.

Vstup: Voľný

Frekvencia: Dva denne

Tempo hry: 1+0 až 15+3

Ceny:  20x 
2

Level 2

Kedy: 9.1. – 21.1.

Vstup:  
2

Frekvencia: Každé 3 dni

Tempo hry: 3+0 až 15+3

Ceny:  15x 
3

Finále

Kedy: 22.1. o 20:00

Vstup:  
3

Frekvencia: Jeden turnaj

Tempo hry: 3+2
 

Cena:

Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 6 | Priemer: 4.17
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (5)

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


× 1 = 7