Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2089

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » HrajSach.sk denník, Pozoruhodná partia

Partia týždňa #11 – Libor Havlicek vs. Paulie

Marek Holeva | March 3, 2011 – 23:45Reagovalo 0 ľudí | 1,354 prečítaní
Partia týždňa #11 – Libor Havlicek vs. Paulie

Aj tento týždeň nebola na www.HrajSach.sk o kvalitné partie núdza. Spomedzi 63.173 partii, ktoré sa odohrali za uplynulých 7 dní, sme mohli titulom Partia týždňa oceniť však len jednu.

Redakciu upútal výkon Libora Havlíčka v blitzke proti hráčovi Paulie. Čierny sa nedopustil výraznejších chýb (ak nerátame posledný ťah) a aj tak prehral. Libor, hrajúci bielymi, ťahal priam až strojovo presne, súperovi nenechal ani náznak šance uhrať priaznivý výsledok. Partia mu skutočne vyšla a my si tak môžeme pozrieť, ako jednoducho a elegantne poraziť v Katalánke protihráča, ktorý rozhodne vie, ako hrať šach.


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 9 | Priemer: 3.44
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


7 + 2 =