Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2068

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » HrajSach.sk denník, Výveska

Veľmajstri okomentujú vaše partie výmenou za dobrý skutok

GM Ján Markoš | February 13, 2012 – 12:10Reagovalo 0 ľudí | 843 prečítaní
Veľmajstri okomentujú vaše partie výmenou za dobrý skutok

Veríme, že pomáhať tým, ktorí to potrebujú, má veľký zmysel. Veríme, že šachová komunita v Českej republike a na Slovensku je naozaj jednou veľkou súdržnou rodinou, tak ako to hlása heslo Gens una Sumus. Táto rodina má obrovský potenciál spoločne čosi hodnotného vytvoriť. Tiež veríme, že nielen elom je šachista živý. Aj klubový šachista vie hrať pekný šach!

Preto sme pre vás pripravili nasledujúci návrh:

Staňte sa jedným z darcov v schéme Dobrý Anjel/Dobrý Anděl, ktorá pomáha rodinám, v ktorých otec, mama alebo niektoré z detí trpí rakovinou. Ako poďakovanie Vám jeden z českých  či slovenských veľmajstrov okomentuje niektorú z vašich najkrajších partií. Okrem dobrého pocitu z dobrého skutku tak budete mať i peknú spomienku na chvíľe Vašej najväčšej šachovej slávy…

Najkrajšie partie zverejníme na Novoborskom šachovom serveri, na stránkach Pražskej šachovej spoločnosti a na www.hrajsach.sk.

Pomoc s komentovaním zatiaľ prisľúbili:

Meno Nár. Počet partií Nár. rank
GM David Navara (2712) 5-10 #1
GM Vlastimil Babula (2562) 5-10 #5
GM Róbert Cvek (2537) min. 4 #7
GM Martin Petr (2522) 10 #12
GM Marek Vokáč (2471) min. 2 #21

 

Meno Nár. Počet partií Nár. rank
GM Ján Markoš (2576) 10 #1
GM Peter Michalík (2533) min. 3 #3
GM Tomáš Petrík (2522) 2 #5

 

Ak by ste sa radi stali Dobrým Anjelom, postupujte prosím nasledovne:

Prihláste sa na webe www.dobryandel.cz alebo www.dobryanjel.sk a nastavte svoj príspevok na min. 125 českých korún / 5 euro mesačne, po dobu minimálne jedného roka. Potom pošlite svoje prihlasovacie meno a partiu, ktorú si chcete nechať okomentovať (vo formáte .pgn alebo .cbv), na adresu [email protected].

Ak si želáte, aby Vám partiu okomentoval konkrétny veľmajster, uveďte to prosím v maili. Budeme sa snažiť Vám vyhovieť; partie budú prerozdeľované sofistikovaným systémom „kto prv príde, ten prv melie“.

Partiu Vám „vrátime“ okomentovanú čo najskôr, elektronicky na adresu, ktorú si zvolíte.

Zároveň prosím ďalších veľmajstrov, ktorí by boli ochotní pomôcť s komentovaním partií, aby sa tiež prihlásili na [email protected]. Dúfame, že nových Dobrých Anjelov (a teda i práce s komentovaním) bude veľa. Každá pomoc je preto veľmi vítaná.

Ďakujeme všetkým!

 Vlastimil Babula, Petr Boleslav, Robert Cvek, Libor Havlíček, Ján Markoš, Pavel Matocha, Peter Michalík, David Navara, Martin Petr, Tomáš Petrík, Marek Vokáč 


 

Čo je Dobrý Anjel/Dobrý Anděl?

„Dobrý Anděl pomáhá pravidelnými měsíčními finančními příspěvky rodinám s dětmi, kde otec, matka nebo některé z dětí trpí rakovinou, důsledkem čehož se rodina dostala do finanční nouze. Vaše pomoc se k rodinám dostane do posledního haléře.“ 

Na Slovensku je Dobrý Anjel nesmierne úspešnou darcovskou schémou s viac než 100 000 prispievateľmi. Medzi nich patria mnohé známe osobnosti, ale napríklad aj najsilnejší ženský basketbalový klub, Dobrí Anjeli Košice. Košické hráčky prispievajú do darcovskej schémy 20 eurami za každý bod, ktorý hodia do súperových košov. Dobrým Anjelom sa stal dokonca i 14.Dalajlama, keď honorár za svoju prednášku v Prahe venoval práve do tejto darcovskej schémy.

V Českej republike vznikol Dobrý Anděl len pred niekoľkými mesiacmi a je relatívne neznámy. Veľmi by nás potešilo, keby sa stal známejším…

Všetky potrebné informácie o týchto neziskových organizáciach získate na stránkach www.dobryandel.cz, www.dobryanjel.sk. Za povšimnutie stojí najmä „Etický kódex“ týchto organizácií: http://www.dobryandel.cz/eticky-kodex/.


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 4 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


8 − 7 =