Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2089

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » HrajSach.sk denník, Výveska

GM Ipatov versus HrajSach hráči

Marek Holeva | August 17, 2011 – 17:46Reagoval 1 človek | 697 prečítaní
GM Ipatov versus HrajSach hráči

V pondelok 15.8. sa na HrajSach konala prvá simultánna exibícia. Hosťom bol španielsky veľmajster GM Alexander Ipatov, aktuálne ôsmy najlepší hráč sveta do 18 rokov.

Možnosť zahrať si proti veľmajstrovi dostalo a prijalo šesť hráčov, ktorí postúpili z nedeľného kvalifikačného turnaja, ktorý sa aj napriek úvodným technickým problémom (druhé kolo sa vylosovalo až po niekoľkých hodinách) napokon odohral.

Hráči, ktorí z pochopiteľných dôvodov nevyčkali na štart druhého kola, budú pozvaní do ďalšieho turnaja, v ktorom sa taktiež bude hrať o miesta v simultánke proti veľmajstrovi.

Jedna zo šiestich simultánnych partií skončila kontumačne, pretože simulmajster nestihol potiahnuť prvý ťah v stanovenom limite. Zvyšnú päticu partií Ipatov zahájil atypickým ťahom 1.b3. Jeho súperi čelili nevídanej sile a aj napriek tomu nepodľahli lacno. Veľmajstrove schopnosti sa však prejavili vo všetkých partiách, vďaka čomu  vyhral 5-0.

Najdlhšie sa držal sletscko (1623), ktorý srdnato bránil útoky mladého Španiela, dostal sa do vyrovnanej koncovky, v ktorej po sérii nie príliš vydarených ťahov nakoniec rezignoval.

Ďalší hráč, samouk11 (1737), sa dostal s Ipatovom do výrazne lepšej vežovej koncovky, v závere partie sa však preklikol a stratil vežu. Mimochodom, Samouk11 by jeho partiu prehral aj tak. Detektor podvádzania nás počas celej jeho partii upozorňoval, že samouk11 pravdepodobne podvádza hrou so šachovým programom. V závere partie sa proti nemu zbehli jednoznačné dôkazy, na základe ktorých by sme ho museli vylúčiť z tohto podujatia.

Simultánna exhibícia bola ostro sledovaná. Najviac pozornosti pútala partia GM Ipatov vs. Deeplayer, ktorú v jeden moment sledovalo až 38 ľudí.

Výsledky a priebeh partií:

Zúčastneným hráčom v mene diváckej kulisy ďakujeme za spríjemnenie pondelňajšieho večera.

Simultánka si získala divákov a kladné hodnotenia zúčastnených, v organizovaní podobných exhibícií budeme pokračovať. O všetkých pripravovaných podujatiach vás informuje buď newsletter, spravodajstvo alebo oznamy v hernej stránke.


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 3 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (1)

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


× 9 = 9