Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2068

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » HrajSach.sk denník, Výveska

Ján Markoš v prvej simultánke mierne zakopol

Marek Holeva | September 14, 2011 – 13:27Reagovalo 0 ľudí | 788 prečítaní
Ján Markoš v prvej simultánke mierne zakopol

V utorok 14.9. sa na HrajSach.sk odohrala prvá simultánna exhibícia, v ktorej sa predstavil najlepší slovenský šachista, veľmajster Ján Markoš (2596). Čelil šiestim šachistom z piatich krajín, ktorí boli úspešnejší než hráči, ktorí nastúpili v predošlej simultánke proti GM Ipatovovi. Tentokrát bolo skóre zápasu 4.5 – 1.5 v prospech simulmajstra.

Ján spravil podujatie zaujímavým už voľbou prvého ťahu. Na rozdiel od Ipatova, ktorý potiahol v každej hre 1.b3, Markoš začal každú partiu iným ťahom, vďaka čomu vzniklo niekoľko odlišných pozícii.

V otvorení získal najväčšiu výhodu brazílsky hráč brazilian. Šikovnou výmenou dám sa brazilian dostal do výrazne lepšej koncovky, v ktorej slovenský veľmajster nemal aktivitu, kvôli čomu musel o pár ťahov neskôr súperovi gratulovať k výhre.

Remizovať sa podarilo nemeckému šachistovi s nickom Husplayer. V tejto partií Markoš hrajúci bielymi nezískal v kráľovskom gambite výraznejšiu prevahu, Husplayer nespravil výraznejšiu chybu a partia dospela k remíze.

Ostatné šachovnice prekvapenie nepriniesli, Ján si so súpermi poradil.

Hráčom, ktorým sa podarilo uhrať cenný výsledok, patrí gratulácia. Ostatným protagonistom (vrátane Jána) v mene HrajSach.sk tímu a viac než päťdesiatky divákov smeruje poďakovanie za spríjemnenie utorňajšieho popoludnia.

Nasledujúca simultánka sa odohrá v stredu 21.9. o 18:00. Kvalifikačný turnaj prebehne deň pred exhibíciou, čiže v utorok 20.9. o 18:00.

Partie podujatia:


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 4 | Priemer: 4.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


1 − 1 =