Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2068

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » HrajSach.sk denník, Výveska, Z vývojového tímu

Novinky na HrajSach.sk: Veľká šachovnica, chytrejšia detekcia podvodníkov, sezónové turnaje, štyri nové jazyky

Marek Holeva | November 9, 2011 – 4:49Reagovalo 0 ľudí | 1,216 prečítaní
Novinky na HrajSach.sk: Veľká šachovnica, chytrejšia detekcia podvodníkov, sezónové turnaje, štyri nové jazyky

Vývojový tím počas uplynulých týždňov naťukal veľa kódov a slov. Výsledok? Niekoľko vylepšení, desiatky zarmúzených podvodníkov a ďalšie štyri jazykové lokalizácie.

Veľká šachovnica

Na malých monitoroch notbúkov a netbúkov je každý pixel vzácny. Pre hráčov, ktorým väčšia šachovnica zlepší kvalitu hry, sme pripravili celoobrazovkový mód hrania, ktorý vďaka absentujúcemu ľavému menu a hornému prepínaču partií využíva maximálnu výšku prehliadača.

Šachovnica sa zväčší kliknutím na symbol okien

Šachovnica sa zväčší kliknutím na symbol okien

Celoobrazovkový mód šachovnice

Celoobrazovkový mód šachovnice

Inovovaná detekcia podvádzajúcich hráčov

Neexistuje nepriestreľná stena. Vždy sa dá skonštruovať strela, ktorá prestrelí dosiaľ neprestrelenú stenu. Nie je nemožné vydumať stenu, ktorá zastaví túto všetkoprebíjajúcu strelu. Zdá sa, že evolúcia neprestrieliteľných múrov a všetkoprestrielajúcich rán nemá konca (a začiatku?).

Inak to nie je ani s podvádzaním a odhaľovaním podvodníkov, ktorých je v sfére online šachu omnoho viac, ako by si jeden bežný nepodvodník myslel. Posledná verzia nášho Cheat Detection systému je v porovnaní s jej predchodkyňou obsiahlejšia o niekoľko etáp vývoja zabíjačov internetového šachu. Pravdepodobnosť nepríjemnej zrážky so samozvanými veľmajstrami je o nemalý kus nižšia.

Sezónové turnaje

Koncom leta sekcia Turnaje ožila vďaka pravidelným simultánnym exhibíciam Jána Markoša. Jeseň práve priniesla Sezónové turnaje. Čo označujeme týmto neznámym názvom?

Nový turnajový koncept je akousi vzdialenou obdobou klasických líg družstiev. Sezónový turnaj pozostáva z niekoľkých podturnajov. Na začiatku každého sezónového turnaja sa vytvorí viacero prvolevelových turnajov. Dobre umiestnení hráči (približne prví traja) získajú tiket do turnaja druhého levelu. Na konci sezóny bude jeden alebo viacero turnajov posledného levelu, v ktorých sa bude hrať o ceny s hodnotou.

Podrobné pravidlá sa určia pred štartom sezónového turnaja. V súčasnosti pripravujeme prvý sezónový turnaj, spustiť by sa mal v priebehu novembra.

Automatický filter nevhodných správ v chate

S rastúcim počtom hráčom sa každý verejný chat stáva čoraz lepším útočiskom ľudí, ktorí majú záľubu v znepríjemňovaní chatov. Neustále striehnuť a dbať o poriadok v chate nie je príliš efektívne, preto sme vyvinuli modul, ktorý rozpoznáva vulgarizmy, nevhodnú reklamu a tapetovanie.

Ukázalo sa, že filter nie je dostatočne jemný a niektoré korektné správy považuje za nekorektné. Momentálne sa ladí, aby už čoskoro slúžil k spojojnosti diskutujúcich a k nespokojnosti nadávajúcich a spamujúcich.

Menšie zmeny

Guesti môžu hrať už len priateľské (neratingované partie) a nemôžu písať do verejného chatu. Lokalizácia sa obohatila o štyri nové jazyky (španielčina, francúzština, švédčina a tagalok). Do nastavení pribudla možnosť zobrazovať vyhodený materiál.

Nastavenie zobrazovania vyhodeného materiálu

Nastavenie zobrazovania vyhodeného materiálu

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 4 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


9 + = 18