Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2109

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » HrajSach.sk denník, Výveska

Porazili ste už dnes veľmajstra?

Stanislav Pavlovič | September 22, 2011 – 14:42Reagovalo 0 ľudí | 592 prečítaní
Porazili ste už dnes veľmajstra?

Samozrejme, hra s veľmajstrom pre väčšinu z nás nie je každodenným chlebíkom. V skutočnosti k tejto možnosti vedie len pramálo ciest. Jednou z nich je napríklad stať vynikajúcim hráčom šachu a čeliť nejakému veľmajstrovi v skutočnom živote. Zvyčajne to vyžaduje veľa tréningu, plné odhodlanie a niekoľko (desiatok) rokov Vášho života.

Našťastie, jestvuje aj iná cesta, ako sa dostať k možnosti zahrať si proti veľmajstrovi. HrajSach.sk Vám takú môže poskytnúť.

Server HrajSach.sk už zhruba 2 týždne organizuje simultánne partie proti GM Jánovi Markošovi, momentálne najlepšiemu hráčovi Slovenska. Doterajšie partie boli veľmi intenzívne a ukázalo sa, že titul veľmajstra nezaručuje neporaziteľnosť. Hráč hrajúci pod prezývkou brazilian dokázal Markoša poraziť a zostáva tak jediným úspešným súperom.

Je skutočne výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo? Alebo sa nájde ďalší statočný a schopný vyzývateľ, ktorý tento čin dokáže zopakovať?

Ak máte dosť odvahy, nič nie je ľahšie, než zaregistrovať sa na nasledujúcu simultánnu exhibíciu. Všetko potrebné nájdete v sekcii Turnaje na našej stránke. Ale predtým, ako si vyskúšate svoje schopnosti proti veľmajstrovi, musíte preukázať svoje schopnosti v kvalifikačnom predturnaji.

Potom je už cesta vášmu slávnemu víťazstvu otvorená. Teda, s výnimkou samotného veľmajstra… Ale vy už viete, čo s ním treba urobiť. :)

P.S.: Čo sa kvalifikačného turnaja týka, nevyjadrili sme sa úplne presne. Ak nebudete úspešný, nemusíte zúfať. Jedna miestenka na simultánku vžy putuje náhodne vybranému účastníkovi kvalifikácie.

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 1 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


7 × 8 =