Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » HrajSach.sk denník, Výveska

Prečo bol HrajSach.sk spoplatnený?

Stanislav Pavlovič | March 27, 2012 – 14:18Reagovalo 0 ľudí | 2,064 prečítaní
Prečo bol HrajSach.sk spoplatnený?

Server HrajSach.sk bol počas posledných piatich rokov neustále aktualizovaný, vylepšovaný a vyvíjaný. Vyžadovalo si to plnohodnotné úsilie tímu odhodlaných jedincov, ktorí sa rozhodli venovať tomu, čo milujú a výsledky svojej práce ponúknuť kolegom – šachistom z celého sveta. My, členovia tímu HrajSach.sk, radi vytvárame zaujímavý obsah, radi poskytujeme čo najlepšie služby.

V súčasnosti spájame pokročilé offline a online hranie, vysielanie z najzaujímavejších šachových podujatí, ale aj výukové a tréningové videá a články. HrajSach.sk je lokalizovaný do mnohých jazykov, čo nás medzi šachovými servermi činí unikátnymi. Ponúkame tiež zaujímavé turnaje a simultánne exhibície proti známym veľmajstrom.

Vždy sa snažíme priniesť čosi nové a zaujímavé. Možno si pamätáte na turnaj Play against Kasparov, ktorého víťaz sa zúčastnil simultánnej exhibície proti preslávenému Garrymu Kasparovovi. Momentálne pracujeme na ešte príťažlivejších turnajoch s veľmi atraktívnymi cenami.

Nanešťastie, náklady na vývoj sú veľmi vysoké a zoznam vecí, za ktoré je treba platiť, je veľmi dlhý. Zoznam mimo iného obsahuje náklady za server a hosting, hardvérové a softvérové zabezpečenie a rôzne podporné služby. Stránky sú preložené do 14 jazykov, z ktorých každý vyžaduje neustálu údržbu, aby udržal krok s ustavičným vývojom celého servera. Technická podpora tvrdo pracuje, aby Vám bola schopná pomôcť efektívne a rýchlo aj v noci a počas víkendov.

Nie sme web vytváraný skupinkou nadšencov počas dlhých zimných večerov a nevykašleme sa na vývoj so začiatkom jari. Sme profesionáli, ktorí tvrdo pracujú, aby vytrvali vo svojom snažení, venujúc šachu celý pracovný a veľkú časť voľného času. Netreba zabúdať ani na externých spolupracovníkov – autorov článkov, účinkujúcich vo videách, tvorcov videí a iných šachu oddaných ľudí.

Naša práca však ešte neskončila. Stále zostáva mnoho na dolaďovanie a vylepšovanie. Chceme túto stránku spraviť tak dobrou, ako sa dá. Aby sme mohli pokračovať vo svojom snažení a ďalej financovať vývoj, musíme zaviesť nejakú formu spoplatnenia. Nič, čo dostanete zadarmo, nie je skutočne zadarmo a niekto v konečnom dôsledku zaplatiť musí. Posledných päť rokov sme nemali žiadne príjmy a celý chod a vývoj bol financovaný z vlastných prostriedkov. Tento stav už nie je ďalej udržateľný.

Preto sme boli nútení zaviesť členské poplatky, ktoré vám prinesú určité výhody oproti bežnému účtu, ktorý sme oproti pôvodnej verzii museli mierne obmedziť. Rozhodne nechceme zostať pri súčasných funkciách pre spoplatnených členov, ale už aj aktívne pracujeme na ich vylepšení. O nových funkcionalitách Vás budeme priebežne informovať.

Tí, ktorí nás nemôžu alebo nechcú podporiť finančne, majú stále možnosť využívať bezplatnú verziu nášho servera. Užívatelia s neplatenými účtami môžu stále odohrať až 50 ratingových hier mesačne, zatiaľ čo hranie bez ratingu zostáva bezplatné.

(Diskusia bola kvôli nevhodnému správaniu účastníkov zrušená.)

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 34 | Priemer: 2.76
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Komentáre sú uzavreté.