Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2104

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » HrajSach.sk denník, Výveska

Simultánne exhibície veľmajstra Jána Markoša na HrajSach.sk

Stanislav Pavlovič | September 8, 2011 – 16:28Reagovalo 2 ľudí | 1,074 prečítaní
Simultánne exhibície veľmajstra Jána Markoša na HrajSach.sk

Najlepší šachista Slovenska (FIDE: 2596), veľmajster Ján Markoš, prijal ponuku servera HrajSach.sk na hranie pravidelných utorňajších simultánnych exhibícií otvorených registrovaným užívateľom servera HrajSach.sk. Simultánky sa budú hrávať každý utorok o 18:00. Veľmajster bielymi odohrá 6 simultánnych partií, hráči na svoje ťahy môcť budú využiť najviac 30 minút.

Prvá simultánka sa koná už budúci utorok, 13.9.2011. Kvalifikácia prebehne v pondelok, 12.9.2011. Kvalifikačný turnaj bude mať 9 kôl, v ktorých budú mať hráči k dispozícii vždy 5 minút. Zapísať sa do turnaja je možné na HrajSach.sk v sekcií turnaje.

Prví traja hráči dostanú pozvánku na utorňajšiu simultánku proti Markošovi, ďalší traja budú náhradníci.

Tým, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa, prajeme veľa úspechov, ostatných pozývame, nech sa prídu virtuálne prizerať.

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 4 | Priemer: 4.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (2)

 • Sláva says:

  Dobrý den, rád bych se zeptal, jak bude zabráněno podvádění v šachu během kvalifikačního turnaje a simultánní exhibice velmistra? Děkuji.

  • Libor Havlicek says:

   Dobry den,

   vhladom na velke mnozstvo partii hranych na servri aktualne niesme schopni kontrolovat vsetky partie. Preto sa dokladne skumaju iba partie ludi na ktorych nas niekto upozorni alebo ich vyhodnoti nas pocitac ako podozrivych. Kedze kvalifikacny turnaj ako aj samotna simultanka je velmi dolezita, prebehne dokladna analyza partii vsetkych hracov ktori sa do nej prihlasia. Takze uz teraz pred turnajom su hraci tam prihlaseni kontrolovani so spatnou platnostou. Pocas samotneho turnaja bude kontrolovana kazda jedna partia. Po skonceni turnaja bude dodatocne skontrolovana kazda partia vitazov za ucasti IM hraca. Pocas simultanky bude prebiehat kontrola v realnom case medzinarodnym majstrom s pomocou enginou houdini a rybka. Kazdy podvodnik bude vyhosteny zo servra a jeho ELO zmazane. Uz aj pocas minuleho kvalifikacneho turnaja sme museli vyhodit 2och vitazov. Taktiez pocas simultanky jeden clovek podvadzal tak bol viac krat upozorneny pocas partie a nasledne aj potrestany.

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


6 − = 0