Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Kuriozity

Vyrovnané šance

Dominik Čech | February 28, 2011 – 19:56Reagovalo 0 ľudí | 529 prečítaní
Vyrovnané šance

V sedemdesiatych rokoch sa vo vedľajšej divízii majstrovstiev Veľkej Británie stretol neobyčajný pár. Dan Sawkoat, ako 93 ročný najstarší účastník turnaja, sa za šachovnicou stretol s mladým lokálnym talentom, šesťročným Sebastianom Sinclairom.

Po úpornom boji mal skúsenejší hráč pešiaka naviac pri prerušení partie. Na všeobecné prekvapenie však mladému Sebastianovi pán Sawkoat ponúkol remízu. Partia tak skončila zmierlivo bez dohrávania.

Na otázku, prečo ponúkol remízu, odpovedal nestor nasledovne: „Mal som pešiaka naviac, a súper má 87 rokov menej ako ja. Podľa mňa boli vzhľadom na tieto faktory šance úplne vyrovnané.“

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 2 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


+ 8 = 13