Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Kút plný kvízov, Škola šachu

Čo viete o šachu?

Marek Holeva | April 19, 2011 – 22:18Reagoval 1 človek | 1,798 prečítaní
Čo viete o šachu?

Zistiť, či obstojíte v hraní šachu, je pomerne jednoduché. Ak máte hodnosť na HrajSach.sk vyššiu ako strelec, len málokto povie, že ste slabý šachista. A ako ste na tom s vedomosťami o tejto hre? Viete odpovedať na skoro každú otázku o šachu alebo Vám robí problém vymenovať aspoň dvoch majstrov sveta?

Absolvovaním série kvízov Čo viete o šachu? môžete zistiť rozsah Vašich šachových vedomostí. Ak budete náhodou ťahať za kratší koniec, nevadí. Na konci testu nájdete zdôvodnenie správnych odpovedí, vďaka čomu kvíz neukončíte s prázdnou hlavou.

Pripravený?

Kvíz 1

Každá otázka má práve jednu správnu odpoveď. Štart Gratulujeme - dokončili ste Kvíz 1. Dosiahli ste skóre %%SCORE%% z %%TOTAL%%. Váš výkon je ohodnotený hodnosťou %%RATING%% %%FORM%%
Vaše odpovede sú zvýraznené nižšie.
Späť Tmavšie položky sú dokončené.
12345
67Koniec
Späť

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 9 | Priemer: 4.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (1)

  • Roky211 says:

    Vážení přátelé,
    už už jsem si říkal, jak vám to maká super, že se člověk nemusí obávat prohry ztrátou signálu při partii na on-linu. Ale ouvej už to zlobí opět a nemohu se já ani mí přátelé, kterým jsem doporučil tento šachový web pro jeho krásné prostředí a přehled, přihlásit a dohrát partie na Offinu. Ač nerad utíkám z bojiště, ale pro to, abych si vůbec zahrál budu muset hledat jiné funkční šachové prostředí.
    Děkuji za pochopení!

    S pozdravem Jarda z Litoměřic ČR.

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


× 3 = 27