Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2069

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Zo sveta

Európsky pohár klubov Rogaška Slatina V.

Pavol Sedláček | September 28, 2011 – 11:27Reagovalo 2 ľudí | 851 prečítaní
Európsky pohár klubov Rogaška Slatina V.

V 3 kole sme čakali vyrovnaný zápas s dánskym Jetsmark Skakklub, čo sa aj konalo, žiaľ nakoniec sme podľahli najtesnejším pomerom 2,5:3,5.

Na prvej šachovnici Marián Jurčík s IM Vangom zvolil útočný dámsky gambit s veľkou rošádou, ale súper si dokázal vytvoriť protišance a tak boli s remízou obaja spokojní.

Na dvojke Martin asi zle odhadol svoje šance, a aj keď sa dlho a úporne bránil, súper ho metodicky zničil. Jožko Straka na trojke predviedol súperovi “ruský ťah na bránku” a nakoniec veľmi efektne ako jediný získal celý bod. Fero Lisko sa čiernymi v anglickej snažil o celodoskový pressing, ale v časovke sa trochu zamotal a prijal súperovu ponuku na remízu.

Ja som z anglickej prešiel bielymi do kráľovskej indickej, a kedže mi na chrbát dýchal Loek Van Wely, cítil som sa chvíľu ako pán hráč. Zdalo sa mi, že s omnoho lepším časom mám veľmi dobré šance, ale súper ma zrazu šoknul ťahom, ktorý vyčaroval ako kúzelník z klobúka a tak som prijal remízu.

Robo mal čiernymi svoju oblúbenú výstavbu v sicílskej, ale smolne prehodil ťahy a do konca už bojoval len za stratenú vec.


Partie tretieho kola:

Fotografie tretieho kola:

Caissa Čadca

Stoja zľava: F. Lisko, Martin Jurčík, P. Sedláček, Marián Jurčík a J. Straka

Tím Caissa Čadca pred štartom tretieho kola

Tím Caissa Čadca pred štartom tretieho kola


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 5 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (2)

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


9 − 6 =