Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Zo sveta

Európsky pohár klubov Rogaška Slatina

Pavol Sedláček | September 24, 2011 – 13:18Reagoval 1 človek | 456 prečítaní
Európsky pohár klubov Rogaška Slatina

V dňoch 24.09. – 2.10.2011 sa v Slovinsku – kúpeľnom meste Rogaška Slatina koná Európsky pohár klubov. U mužov je to už 27. ročník, ženy se stretávajú 16-ty krát.

V extraligovom ročníku 2010/2011 si právo účasti vybojovala TJ Slávia Caissa Čadca. Hrajú 6 členné družstvá, 7 kôl so začiatkom o 15.00 hodine.

Zostavy najlepších družstiev sú nabité hráčmi s ratingom nad 2700 a preto “Kysucký výber” hodnotí svoje šance triezvo – sme nasadení ako číslo 38 zo 65 prihlásených mužských týmov. Na približne 6 hodinovú cestu v sobotu doobeda vyrazí 6 hráčov: IM Marian Jurčík, FM Martin Jurčík, FM Jozef Straka ml., FM František Lisko, Pavol Sedláček, Robert Adamčík a vedúci výpravy Jozef Straka st. Pôvodne nominovaní FM Rastislav Briestenský a jeho dcéra Andrea sú už v týchto dňoch členmi nového klubu a pretože svoju účasť ešte pred týždňom potvrdili, okrem finančnej straty spôsobili aj mierne organizačné komplikácie.

Aj pre našich hráčov, ktorí pravidelne hrávajú zahraničné ligy a turnaje je účasť na Európskom pohári veľmi prestížna záležitosť a pre mňa a Roba Adamčíka je to určite šachový sviatok – veď v 1. kole môžeme teoreticky dostať protihráčov s elom
takmer 2700 !  Zostavy jednotlivých družstiev čítam ako dobrodružný román a predstava, je sa mi možno podarí Chuckyho požiadať o autogram ma napľňa rozochvením  :-)

Dúfam, že wifi bude fungovať a my sa budeme snažiť podeliť sa s Vami o naše zážitky.

Odkazy:


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 4 | Priemer: 4.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (1)

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


6 + = 10