Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2109

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Zo sveta

Grand Slam sa už presunul do Bilbaa

Stanislav Pavlovič | October 7, 2011 – 12:32Reagovalo 0 ľudí | 268 prečítaní
Grand Slam sa už presunul do Bilbaa

Grand Slam, o ktorom sme Vás nedávno informovali, sa už presunul z brazílskeho Sao Paola do druhej časti, ktorá sa odohráva v španielskom Bilbau.  Po Sao Paole viedol ukrajinský šachista Vasilij Ivančuk s 10 bodmi, za ním nasledoval Hikaru Nakamura so 7 bodmi. Viswanathan Anand, Levon Aronian a Magnus Carlsen získali v medzizúčtovaní zhodne po 6 bodoch. Francisco Vallejo obsadil poslednú priečku s tromi bodmi, ktoré si priniesol z víťazného súboja s vedúcim hráčom rebíčka FIDE Carlsenom.

Pri otváracom ceremoniáli hráči odpovedali na otázky týkajúce sa nového systému bodovania. Video od Vijay Kumara z Chessdom.com si môžete pustiť tu:

V prvom kole na španielskej pôde Ivančuk porazil Nakmuru a získal tak 3 body. Carlsen zohral remízu s Anandom, podobne ako Vallejo s Aronianom. Momentálne skóre teda je 13 bodov pre Ivančuka, 7 pre Nakamuru, Carlsena, Ananda a Aroniana. Vallejo zostáva so 4 bodmi posledný, bez reálnej šance na víťazstvo.

Vyčerpávajúcejšie informácie o priebehu turnaja môžete nájsť na jeho oficiálnej stránke.

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 1 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


2 + 9 =