Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2089

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy

Majstrovstvá Slovenska v šachu starších žiakov prvýkrát v Čadci

Jozef Pikuliak | March 31, 2011 – 14:32Reagovalo 0 ľudí | 830 prečítaní
Majstrovstvá Slovenska v šachu starších žiakov prvýkrát v Čadci

Na základe poverenia Slovenského šachového zväzu organizuje šachový klub Caissa Čadca Majstrovstvá Slovenska v šachu štvorčlenných družstiev starších žiakov.

Uskutočnia sa dňa 16.04.2011 v Dome kultúry v Čadci od 9:00 hod.

Turnaj majstrovstiev sa hrá švajčiarskym systémom na 7 kôl,  s tempom hry 2 x 20 minút. Majstrovstiev sa môžu zúčastniť štvorčlenné družstvá žiakov narodených v roku 1995 a neskôr s povinnou účasťou dievčaťa v družstve.

Záujemcovia môžu prihlášky posielať do 8. apríla 2011  elektronicky na adresu [email protected]. Ďalšie informácie môžu okrem elektronickej komunikácie získať telefonicky u riaditeľa majstrovstiev Róberta Adamčíka (tel. 0908 609 977), člena organizačného výboru Rudolfa Jurčíka (tel. 0944 433 240) alebo na www.chess.sk. Tri najlepšie družstvá a najlepší na jednotlivých šachovniciach získajú medaily, diplomy a vecné ceny. Organizačný výbor privíta každú podporu sponzorov, ktorá by umožnila poskytnúť vecné ceny aj pre ďalších zúčastnených žiakov.

Možnosť organizovať majstrovstvá Slovenska v Čadci je aj výsledkom podpory Mesta Čadca, Domu kultúry v Čadci a garanta majstrovstiev PhDr. Pavla Holeštiaka, PhD., riaditeľa Úradu Žilinského samosprávneho kraja.

Caissa Čadca organizuje majstrovstvá Slovenska aj ako súčasť dlhodobého projektu Kysuckej šachovej školy s názvom Šach v školách – viac ako hra. Projekt má vytvoriť podmienky, aby šach mohli využívať žiaci na Kysuciach ako zábavu pre voľný čas aj ako prostriedok pre svoj duševný rozvoj.

Majstrovstiev sa môžu zúčastniť aj žiaci stredných ale i základných škôl na Kysuciach. Prihlásiť sa môžu aj v neskoršom termíne. Príležitosťou k tomu bude aj šachový turnaj žiakov stredných škôl jednotlivcov, ktorý sa uskutoční dňa 11.04.2011 v Obchodnej akadémii v Čadci. V rámci projektu GENS UNA SUMUS – hra ktorá spája národy ho organizuje Obchodná akadémia s Beskydskou šachovou školou a Kysuckou šachovou školou. Žiaci si na turnaji vyskúšajú svoje šachové schopnosti, môžu získať vecné ceny, ale aj účasť v šachovom družstve na majstrovstvách Slovenska, ktoré budú 16.04.2011. O podmienkach účasti na turnaji je pripravený záujemcov informovať projektový manažér Mgr. Miroslav Kuzma z Obchodnej akadémie alebo predseda Caissa Čadca JUDr. Jozef Pikuliak (tel. 0905 256 592).


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 2 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


3 × 5 =