Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Z domova

Pozvánka na Mitropa Cup 2014

ŠK Ružomberok | May 15, 2014 – 15:15Reagovalo 0 ľudí | 212 prečítaní

Šachový klub Ružomberok na základe poverenia výkonného výboru Slovenského šachového zväzu usporiada v dňoch 22.mája – 31.mája 2014 33. ročník európskeho turnaja družstiev Mitropa Cup 2014 v Átriu hotela Kultúra v meste Ružomberok. Turnaj sa bude hrať švajčiarskym systémom tempom 90minút/40 ťahov + 30 minút (30 sekúnd bonus od 1.ťahu) v dvoch kategóriách, OPEN a ženy.

Súčasťou tohto podujatia budú aj sprievodné akcie: 5.ročník FIDE Blitz (bleskového) šachového turnaja Memoriál Dušana Pečnera, už 17.ročník tradičného turnaja FIDE Open Ružomberok o pohár primátora mesta zároveň M SR v RAPID šachu a takisto Živý šach v centre mesta.

Záštitu nad podujatím prevzal PhDr. Dušan Čaplovič, DrSc., minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Garantom akcie je primátor mesta Ružomberok PaedDr. Ján Pavlík.

Víťazom posledného ročníka Mitropy sa stalo v turnaji OPEN Chorvátsko, strieborní boli Nemci a tretiu priečku obsadila Česká republika. Naša slovenská výprava skončila na 4. mieste.

Ženskú kategóriu vyhrala reprezentácia Slovenska, druhé miesto v tomto turnaji obsadili Nemky a bronz získalo Taliansko.

Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 0 | Priemer: -