Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Z domova

Pozvánka na simultánnu hru s medzinárodným majstrom

Stanislav Pavlovič | February 23, 2013 – 19:44Reagovalo 0 ľudí | 238 prečítaní
Pozvánka na simultánnu hru s medzinárodným majstrom

Ďalšou zaujímavou akciou, na ktorej sa organizátorsky podieľa náš partner, Bratislavská šachová akadémia, je simultánna hra so slovenským medzinárodným majstrom v šachu. Michal Mészároš sa predvedie v simultánnej exhibícii proti 15 hráčom, zmerať si s ním sily môžete aj vy!

Simultánne hry kladú na šachistu obrovské nároky. Hráč, ktorý hrá naraz proti 15 súperom musí vynakladať obrovskú dávku koncentrácie, aby sa nestratil v množstve kombinácii vo viacerých hrách. IM Mészároš teda bude mať skutočne neľahkú úlohu.

Do programu sa okrem samotnej simultánky zmestí aj krátke predstavenie zaujímavého šachistu. Jeho šachový životopis napovedá, že stretnutie s ním bude stáť za to.  Za všetky úspechy spomenieme napríklad prvé miesta Majstrovstiev Slovenska do 10 rokov, do 12 rokov, do 16 rokov do 18 rokov, 1.miesto v uzatvorenom turnaji majstrov v Českej Republike – Frýdek Místek, 1. miesto v medzinárodnom turnaji do 20 rokov v španielskom Los Llanos de Adriane.

IM Mészároš okrem toho poskytne krátku prednášku na tému Moja najlepšia partia, ktorú majster okomentuje priamo na demonštračnej tabuli. Ako môžete vidieť v priloženej videopozvánke, Michal je veselá kopa a jeho vystúpenie bude isto stáť za to.

Ak máte záujem sa zúčastniť tohto zaujímavého podujatia, všetky potrebné informácie nájdete v nasledujúcej tabuľke alebo na stránke BŠA.

 

Simultánka s IM Meszárošom

Kedy: 28.2.2013 (štvrtok) od 17:30 – 19:30
Kde: DK Lúky Bratislava – Petržalka, Vigľašská 1
Vyzývateľ: Medzinárodný majster v šachu Michal Mészáros
Typ hry: Simultánka
Program: 17:30 – 17:45 predstavenie (cesta za úspechom), 17:45-18:00 moja najlepšia partia (ukážka s komentárom), 18:00 – 19:30 simultánka
Občerstvenie: Zabezpečené ZDARMA
Iné: Každý účastník dostane malú pozornosť
Vstupné: 10€/hráč (rodičia, učitelia, tréneri, doprovod vstup zdarma)
Simultánka je pre maximálny počet 15 hráčov, preto je potrebné vopred prihlásenie a zabezpečenie si tak miesta.
Prihláška: email: [email protected] , telefón 0903 793 013 Michal Vrba

Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 0 | Priemer: -
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


× 4 = 12