Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Z domova

Prednášky v Bratislavskej šachovej akadémii – Zlepšite sa v šachu!

Stanislav Pavlovič | February 22, 2013 – 14:49Reagovalo 0 ľudí | 427 prečítaní
Prednášky v Bratislavskej šachovej akadémii – Zlepšite sa v šachu!

Bratislavská šachová akadémia sa venuje výchove a vyučovaniu mladých aj dospelých šachistov. Nedávno začala s pravidelným organizovaním prednášok. Prvá uskutočnená prednáška skončila úspechom, ktorý len potvrdzuje dopyt po týchto podujatiach.  Preto organizátori prinášajú ďalšiu možnosť zlepšiť sa v šachu, tentoraz so zaujímavým hosťom – majstrom Bratislavského kraja, Dušanom Schwartzom. Keďže miest nie je neobmedzený počet, odporúčame záujemcom prihlásiť sa čo možno najskôr.

Minulá prednáška na tému 5P pre úspech v šachovej partii navštívil pomerne veľký počet záujemcov, ktorý prekvapil samotných organizátorov. Stručné tematické zhrnutie si môžete prezrieť v tomto článku na stránke BŠA.

Proaktívny prístup k výuke zo strany mladých účastníkov. :)

Nasledujúca prednáška sa bude niesť v téme Boj v prehratých pozíciách. Prednášajúcim bude šachista a majster Bratislavského kraja Dušan Schwartz. BŠA pripravila i krátku videopozvánku, ktorú si môžete pozrieť tu:

Prednáška sa uskutoční 26.2.2012 v priestoroch DK Lúky v Petržalke, na Vigľašskej 1. Príjemná miestnosť a posedenie bude doplnené ľahkým občerstvením zdarma. Každý účastník pri odchode navyše dostane vytlačený sumár prednášky, domácu úlohu, ktorej riešenie bude zverejnené na stránke BŠA. Rozoberať sa bude i jedna z partií, ktoré účastníci vopred zašlú organizátorom.

Kapacita miestnosti je len 25 účastníkov. Pokiaľ si chcete zabezpečiť konfortný zážitok, odporúčame prihlásiť sa čo možno najskôr. Všetky potrebné detaily a kontakty nájdete na stránke BŠAVstupné: 4€/osoba alebo 5€ dvaja členovia rovnakého šachového klubu alebo 2€ neregistrovaní hráči.


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 0 | Priemer: -
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


4 + = 7