Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2109

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Zo sveta

Súboj titanov: Aronian – Kramnik

Kamil Mihálik | April 24, 2012 – 12:25Reagovalo 0 ľudí | 494 prečítaní
Súboj titanov: Aronian – Kramnik

Vo švajčiarskom Zurichu v týchto dňoch zápasia dvaja hráči elitného klubu 2800. Pozvanie do Švajčiarska na  klasických 6 partii  prijala svetová dvojka Levon Aronian(2820)  a svetová trojka Vladimír Kramnik (2801).

Obaja hráči sa prezentujú v poslednom čase vo vynikajúcej forme. Levon Aronian zvíťazil v januári na prestížnom superturnaji v holandskom Wijk aan Zee. Jeho súper, bývalý majster sveta, však nezaostáva pozadu, keď koncom minulého roka  vyhral kvalitne obsadený turnaj v Londýne.

Momentálne je v miernej výhode po dvoch partiách Levon Aronian, ktorému sa už hneď v prvej partii s čiernymi podarilo zvíťaziť. V druhej partii  sa vo vežovej koncovke zrodila remíza.

Partia 1

Levon Aronian s Kramnikom vyhral už hneď prvú partiu. Ruský veľmajster Kramnik sa na konci časovky dopustil rozhodujúcej chyby 40.Vd7? . zdroj:www.armchess.am/

Levon Aronian s Kramnikom vyhral už hneď prvú partiu. Ruský veľmajster Kramnik sa na konci časovky dopustil rozhodujúcej chyby 40.Vd7?. (Zdroj:www.armchess.am)

Prehľad

Hráč Nár. Rtg 1 2 3 4 5 6 Spolu
V. Kramnik RUS 2801 0 ½ ½
L. Aronian ARM 2820 1 ½


Odkazy


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 2 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


4 + 5 =