Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Z domova

V Ružomberku o majstra Slovenska

ŠK Ružomberok | May 29, 2013 – 13:47Reagovalo 0 ľudí | 322 prečítaní
V Ružomberku o majstra Slovenska

Šachová špička, vrcholoví hráči či amatéri, deti, dospelí a šachoví veteráni. Všetci nadšenci šachu sú zapojení do Ružomberského šachového festivalu Chessfest 2013. Prvý júnový víkend, 1. a 2.júna 2013 tento fest pokračuje svojimi top podujatiami.

Celá táto akcia sa rozbehla 20.apríla 2013, kedy sa v Ružomberku zišli všetky mladé talenty na Majstrovstvách Slovenskej republiky štvorčlenných družstiev mladších žiakov v rapid šachu. Ďalšími turnajmi boli Memoriál Dušana Pečnera, Majstrovstvá Slovenska telesne postihnutých šachistov v bleskovom šachu a séria turnajov pre začínajúce hviezdy. Chessfest zaklincuje Slovenským finále Grand Prix mládeže 15.júna 2013 v priestoroch ZŠ na Sládkovičovej ulici v Ružomberku.

Účastníctvi Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov.

V sobotu 1.júna zažijú priestory ružomberského gymnázia Sv. Andreja slovenskú šachovú elitu na Majstrovstvách SR chlapcov a dievčat vo vekových kategóriách do (6), 8, 10, 12, 14, 16 a 20 rokov v rapid šachu. Predbežne je na podujatie prihlásených presne 300 detí z celého Slovenska. Hneď na druhý deň sa konajú Majstrovstvá SR mládeže družstiev starších žiakov, kde je prihlásených až 33 štvorčlenných družstiev. Zároveň tiež prebehne XVI. ročník medzinárodného turnaja O pohár primátora mesta FIDE RAPID Open Ružomberok 2013. Turnaj, ktorý uzatvára šachový víkend.

Plagát Chess Festu 2013

Podujatie organizuje Ružomberský šachový klub v spolupráci s mestom Ružomberok, Slovenským šachovým zväzom, firmou Mondi SCP, rádiom Šport a s ďalšími partnermi. Záštitu nad týmito prvojúnovými akciami prevzal podpredseda Slovenskej národnej strany Milan Frič a garantom bude ružomberský primátor Ján Pavlík. Všetky akcie prebiehajú pod dohľadom medzinárodného rozhodcu Karola Pekára a organizačného tímu na čele s Markom Zelnickým.

Oficiálny web podujatia (výsledky, zoznam prihlásených, on-line prenosy, fotogaléria a mnoho iného nájdete na www.chessfest.sachrbk.sk

 

T.P. – M.Z. – ŠK Ružomberok


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 1 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


3 × = 24