Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Z domova

1100 detí – iba 1 víťaz

ŠK Ružomberok | February 22, 2013 – 13:09Reagovalo 0 ľudí | 163 prečítaní
1100 detí – iba 1 víťaz

Šachový klub Ružomberok nezaháľa ani tento rok a až 4 turnaje mládežníckych majstrovstiev Slovenska sa budú konať práve v tomto meste.

Už tento piatok 22.februára sa stretnú najlepšie deti z celého Slovenska na Majstrovstvách základných škôl, do ktorého sa v školskom roku 2012/2013 zapojilo viac ako 1100 detí. Za každý kraj prídu bojovať prví traja chlapci a dievčatá, deti nominované krajom a šachisti, ktorí získali divokú kartu. Víťazom sa však môže stať iba jeden z nich a preto očakávame vyrovnané partie silných hráčov.

Úlohy zorganizovať takéto podujatie na celoslovenskej úrovni sa zhostí organizátorský tím pod vedením Mareka Zelnického v priestoroch Základnej školy na ulici Sládkovičovej. Súťaž je organizovaná ako podporný projekt k iniciatíve Slovenského šachového zväzu a Medzinárodnej šachovej federácie FIDE v rámci projektu Šach na školách (CIS).

MSR základných škôl podporuje Slovenský šachový zväz, ŠK Ružomberok, mesto Ružomberok a ZŠ Sládkovičova. Garantom turnaja bude predseda komisie mládeže SŠZ Zdenko Gregor a garantom za CIS manažér projektu a iniciátorom znovuobnovenia školských majstrovstiev Stanislav Vlček.

Šachová séria mládežníckych turnajov v Ružomberku pokračuje 20.apríla Majstrovstvami Slovenskej republiky družstiev mladších žiakov. Ďalším dôležitým dňom pre všetkých šachových nadšencov bude Deň Detí – 1.jún, kedy sa konajú Majstrovstvá Slovenska v rapid šachu jednotlivcov. Hneď na druhý deň, 2.júna prebehnú 2 akcie súbežne medzinárodný turnaj FIDE RAPID OPEN Ružomberok o pohár primátora mesta a Majstrovstvami SR družstiev starších žiakov.

Terézia Paňková – ŠK Ružomberok


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 1 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


× 2 = 10