Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2109

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Z domova

Majster sveta Garri Kasparov príde do Ružomberka

ŠK Ružomberok | February 11, 2014 – 16:55Reagovalo 0 ľudí | 860 prečítaní
Majster sveta Garri Kasparov príde do Ružomberka

Šachový klub Ružomberok, z poverenia Slovenského šachového zväzu pripravuje 22. – 31. 5. 2014 organizovanie Európskeho pohára Mitropa Cup 2014.

Medzinárodný šachový turnaj sa uskutoční medzi desiatimi mužskými a ženskými družstvami národných šachových federácií: Rakúska, Chorvátska, Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Maďarska, Talianska, Slovenskej republiky, Slovinska a Švajčiarska. Hlavným rozhodcom podujatia bude medzinárodný rozhodca Ivan Syrový a turnaj sa bude konať v Hoteli Kultúra v Ružomberku, pričom bude voľne prístupný pre divákov. Celá akcia sa uskutoční pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu Dušana Čaploviča. Garantom projektu je primátor mesta Ružomberok Ján Pavlík. Akciu pripravuje organizačný tím na čele s riaditeľom turnaja Marekom Zelnickým.

Súčasťou Mitropa Cup 2014 budú rozličné akcie, ktorých sa môže zúčastniť aj široká verejnosť. Prvou zo sprievodných akcií budú Majstrovstvá Slovenska v RAPID šachu počas 17. ročníka šachového turnaja o pohár primátora mesta Ružomberok. Popri tomto turnaji bude už po štvrtý krát zorganizovaný aj vedľajší B turnaj, a to 4. ročník turnaja zdravotne telesne postihnutých a vozíčkarov, ktorý je určený priaznivcom šachu s hendikepom. Turnaj sa uskutoční 23. – 24. 5. 2014 a hrať sa bude celkovo o ceny vo výške viac ako 900 €.

Ďalšou sprievodnou akciou 25.5.5014 bude spomienka na legendu liptovského šachu, Memoriál Dušana Pečnera, kde súčasťou podujatia budú aj Majstrovstvá Slovenskej republiky telesne postihnutých šachistov a vozíčkarov v bleskovom šachu. Obidva sprievodné podujatia sa odohrajú v priestoroch Kultúrneho domu Andreja Hlinku vo Veľkej dvorane.

Ďalším podujatím, ktoré sa uskutoční počas medzinárodného turnaja družstiev Mitropy Cup 2014, bude Živý šach. Akcia sa uskutoční v centre mesta Ružomberok. Šachovú partiu odohrajú dvaja šachoví majstri so zaviazanými očami na obrovskej šachovnici, kde v úlohách živých figúrok vystúpia šachisti v dobových kostýmoch s príslušnou výzbrojou.

Živý šach Ružomberok 2010

K záveru podujatia sa na pozvanie prezidenta Slovenského šachového zväzu Martina Hubu zúčastní celosvetovo uznávaný šachista a niekoľkonásobný majster sveta v šachu Garri Kasparov, ktorý na podujatí bude prezentovať svoj volebný program na prezidenta medzinárodnej šachovej federácie.

Garri Kasparov niekolkonásobný majster sveta súčastne 2 najlepší šachista na svete potvrdil účasť na MITROPA CUP v Ružomberku

Všetky dostupné informácie ohľadom medzinárodného turnaja Mitropa Cup 2014, ako aj sprievodných akcií, nájdete na stránke http://mitropa.sachrbk.sk/

Katarína Hurtešáková

členka organizačného tímu

Videopozvánka:

Eva Repková - Slovenská ženská jednotka

Prvé miesto pre slovenské družstvo žien - Mitropa 2013

 


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 1 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


3 + = 8