Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Videá, Z domova

Medzinárodný šachový festival (+video)

Pavol Sedláček | January 31, 2012 – 13:45Reagovalo 0 ľudí | 891 prečítaní
Medzinárodný šachový festival (+video)

Kysucká šachová škola v spolupráci s TJ Slávia Caissa Čadca, TJ Mladosť Žilina, SK Slávia Orlová (ČR) a UKS Pionier Jastrzebie Zdrój (PR) zorganizovala dňa 28. januára 2012 v Dome kultúry Čadca svoj prvý medzinárodný šachový festival.

V rámci festivalu sa odohrali dva medzinárodné turnaje mládeže “Liga Miest”. Turnaj Liga Miest „A“ a turnaj série Spectrum chess, ktorý je súčasťou celoslovenských turnajov GPX Slovensko.
Festivalu sa zúčastnil neočakávane veľký počet 176 detí vo veku od 5 do 16 rokov a ďalších 50 rodičov, trénerov a organizačných pracovníkov.

V uzavretom turnaji Liga Miest “A” hralo 24 hráčov, ktorí si účasť vybojovali v kvalifikačných turnajoch našich českých a poľských partnerov. Víťazom sa stal Vít Kostka z SK Slávia Orlová so ziskom 6 bodov. Druhé miesto si vybojoval Maciej Karp z UKS Pionier Jastrzebie Zdrój a tretie miesto obsadil Patrik Malzer z TJ Slovan Havířov. Najvyššie umiestneným slovenským zástupcom sa stal Branislav Šulgan z domácej Caisse Čadca, ktorý so ziskom štyroch bodov vybojoval celkové 6. miesto. S rovnakým počtom bodov nasledovali Radoslav Šustek a Marek Ardamica z TJ Mladosť Žilina. Najlepším dievčaťom – na celkovom 10. mieste sa stala Adriana Krivková z TŠC Luna Martin. Výsledky sú zverejnené na medzinárodnom šachovom výsledkovom serveri http://chess-results.com/tnr64906.aspx?lan=4.

V otvorenom “B” turnaji Spektrum Chess zaradenom do celoslovenskej klasifikácie GPX Slovensko štartovalo 152 hráčov, z toho 117 zo Slovenska a 35 malých poľských a českých šachistov. V náročnom turnaji dominovali poľskí hráči: zvíťazil Mikolaj Wodecki, ktorý svojim súperom povolil len jednu remízu a 6 partii vyhral. Druhé miesto so ziskom 6 bodov obsadil Mateusz Bober a tretí skončil Stanislaw Drozniak. Medailové priečky tesne unikli Filipovi Priečinskému z TJ Mladosť Žilina a Rudolfovi Jurčíkovi z Chess Clubu Turzovka. Výborným výsledkom sa za domácich hráčov prezentoval Anton Sventek – so ziskom 5 a 1/2 boda čím si vybojoval celkové 12 miesto. Výsledky nájdete na adrese http://chess-results.com/tnr65050.aspx?art=1&lan=4&fed=ENG&turdet=YES&flag=30.

"Ako mám toto vyhrať?"

"Ako mám toto vyhrať?"

V redukovanom poradí hráčov zarátavaných do série GPX Slovensko si svoje postavenie v kategóriach do 8, 11 a 14 rokov o takmer 100 bodov vylepšia 4 a 1/2 bodoví domáci hráči: Juraj Adamčík, Samuel Sventek (tretie miesto v kategórii chlapcov do 11 rokov), Denis Kuka a Dávid Slivka. Viac ako 50 % možných bodov dokázali vybojovať: Dominik Klimek, Fedor Gabriš, Peter Šulo, Mirko Klieštik, Stanislav Gabriš, Mirko Murčo a Peter Grochal. Potešila aj Mária Kubicová zo ZŠ M.R.Štefánika, ktorá vybojovala 3. miesto v kategórii dievčat do 11 rokov. Po zarátaní získaných bodov bude veľmi potešujúce sledovať aktuálne poradie v GPX Slovenska: http://www.gpx.jogo.sk/standings.php?groupId=2&category=0 a tiež na našej webovej stránke: http://www.caissa.sk/skola/ziaci_skoly.php pretože viacero detí Kysuckej šachovej školy majú už v tomto ročníku reálnu šancu postúpiť do semifinále GPX. Najbližší z turnajov GPX sa uskutoční v Žiline dňa 18.2.2012 a naše deti na ňom nebudú chýbať.

Juraj Adamčík (4.5/7)

Juraj Adamčík (4.5/7)

Šachový festival bol počtom účastníkov najväčší na Slovensku. Deti hrali v jednej veľkej sále, v hale a malej sále na 88 šachovniciach s 88 digitálnymi šachovými hodinami. Počas festivalu bolo odohraných viac ako 600 partii a deti vykonali viac ako 20 000 ťahov. Dom kultúry v Čadci poskytol v porovnaní s inými mestami bezkonkurenčné podmienky pre šach detí. Fotografie i video z festivalu bude po spracovaní postupne dopĺňané na web stránku Kysuckej šachovej školy. Kysucká šachová škola verejne oceňuje aj podporu Mesta Čadca, Domu kultúry a podnikateľov: Kysucké pekárne Vilija Čadca, Viliam Kocúrek Autoprofit Čadca, Peter Bakala Livestyle, Ing. Pavol Krkoška Chovateľské potreby, Ing. Pavla Kristofčáková ŠÚ SR Žilina.

Hracia sála

Hracia sála

Podpora kysuckého šachu pre deti je aj podporou Kysúc. Pre Kysuckú šachovú školu je motiváciou, aby poskytla šach deťom z Kysúc ako prostriedok na rozvoj ich inteligencie, aby bol pre ne pozitívnou zábavou a možnosťou bojovať o tituly majstrov Slovenska, tak ako sa nimi už stali iní odchovanci šachového klubu Slávia Caissa Čadca.

Videá:

 

Ďalšie fotografie:

Situácia vyzerá vážne

Situácia vyzerá vážne

Tím KŠŠ

Tím KŠŠ


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 4 | Priemer: 4.75
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


8 − = 3