Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2109

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Z domova

Pozvánka BŠA na prednášku Jána Plachetku, súpera Michaila Taľa

Stanislav Pavlovič | April 22, 2013 – 16:27Reagovalo 0 ľudí | 269 prečítaní
Pozvánka BŠA na prednášku Jána Plachetku, súpera Michaila Taľa

V mesiaci apríl si pre Vás v Bratislavskej šachovej akadémii pripravili vskutku jedinečnú prednášku našim prvým slovenským veľmajstrom Jánom Plachetkom. Nie každý vie, že sa počas svojej šachovej kariéry stretol štyrikrát s fenomenálnym majstrom sveta, Michalom Talom.

Ján Plachetka odohral s Michalom Talom štyri viac ako bojovné partie a o niektorých z týchto partií príde 25.4.2013 o 17:30 porozprávať do Bratislavskej šachovej akadémie. Schválne neprezradíme dopredu, ktoré to budú, aby sme Vás držali v napätí do poslednej chvíle. Prenesieme sa v čase o 50 rokov späť, do šesťdesiatych rokov, kedy sa Michal Tal stal majstrom sveta a priniesol svojou hrou nový vietor do šachu.

Nenechajte si ujsť jedinečné rozprávanie o stretnutí týchto dvoch výnimočných šachistoch priamo od jedného z nich. Takáto príležitosť sa už nebude opakovať.

Prednáška sa uskutoční 25.4.2013 (štvrtok) od 17:30 – 19:30 výnimočne v ŠK Doprastav Bratislava, Drieňová ul. 27 a nie priamo v priestoroch Bratislavskej šachovej akadémie. Bližšie info nájdete na TU. Okrem zaujímavej témy bude pripravené občerstvenie zadarmo.

Aby sme  Vám zabezpečili čo najväčší komfort, prihláste sa vopred na [email protected] a zaistite si miesto. Celkový počet miest je obmedzený a uprednestnení budú skôr prihlásení.

Info karta:
Kedy: 
25.4.2013 (štvrtok) od 17:30 – 19:30 
Kde:
 ŠK Doprastav Bratislava, Drieňová ul. 27
Prednášajúci: Veľmajster Ján Plachetka
Téma: Moje stretnutia s Talom
Občerstvenie: Zabezpečené
Vstupné: 5€/osoba
Kapacita miestnosti je 25 ľudí, preto vopred prihlásení budú mať prednosť vstupu
Prihláška: email: [email protected] , telefón 0903 793 013 (Michal Vrba), web: www.sachovaakademia.sk


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 0 | Priemer: -
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


5 − = 2