Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2109

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Z domova

Turecký prezident v Ružomberku

ŠK Ružomberok | December 9, 2013 – 15:01Reagovalo 0 ľudí | 319 prečítaní
Turecký prezident v Ružomberku

Slovenský šach poctí svojou prítomnosťou charizmatický prezident Tureckej šachovej federácie a zároveň viceprezident medzinárodnej šachovej organizácie (FIDE) Ali Nihat Yazici. Predseda komisie celosvetového projektu Šach na školách sa zúčastní slávnostného odovzdávania cien na Majstrovstvách Slovenskej republiky žiakov a žiačok základných škôl a 1. stupňa osemročných gymnázií v zrýchlenom šachu a takisto skontroluje priebeh projektu CIS (Chess in schools). Kvôli tomuto projektu samotný viceprezident už navštívil rôzne krajiny, ako sú Belgicko, Irán, ale aj Thajsko či Indiu.

Vyše 1800 školákov na celom Slovensku súťažilo o postup na Majstrovstvá na okresných kolách. Traja víťazi chlapčenskej a dievčenskej kategórie ďalej bojovali na kraji, a tak sa tí najlepší stretnú na finále v Ružomberku, kde zažijú aj tureckého viceprezidenta počas svojej významnej návštevy Slovenska.

 

9. december, 15 minút na šachových hodinách (s prídavkom 5 sekúnd za každý ťah), centrum mesta a hotel Kultúra. To sú informácie, ktoré by si mal pamätať každý postupujúci, pretože sa bude bojovať o tituly majster a majsterka základnej školy.

Takisto sa tento hotel v máji stane miestom európskeho pohára družstiev mužov a žien Mitropa Cup 2014, ktorého sa zúčastnia šachisti z 10 krajín Európy.
Celé Slovensko môže počas Majstrovstiev sledovať svojich zverencov naživo na oficiálnej stránke podujatia (www.zs2013.sachrbk.sk), keďže prvých 12 šachovníc sa bude prenášať on-line na internet. Akciu bude mať pod dohľadom medzinárodný rozhodca a viceprezident Slovenského šachového zväzu Karol Pekár a organizačný tím na čele s Marekom Zelnickým.


Okrem toho Ružomberok pripravuje svoju každoročnú akciu Šachom proti drogám. Už 14. rok týmto turnajom šachový klub podporuje myšlienku užitočnej činnosti namiesto škodlivých aktivít našich detí. Deti v štvorčlenných družstvách povedia drogám svoje NIE! 7. decembra 2013 v priestoroch ZŠ Sládkovičej. Podujatie je zaradené medzi akcie Ružomberského adventného kalendára 2013.
Finále podporili: mesto Ružomberok, Slovenský šachový zväz s finančnou podporou Ministerstva školstva, Záštitu nad podujatím prevzal poslanec za mesto Ružomberok v Žilinskom VÚC Ing. Michal Slašťan, firma R-COMP a Hotel Kultúra.

Terézia Paňková, ŠK Ružomberok


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 0 | Priemer: -
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


− 5 = 1