Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2089

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Z domova

V Ružomberku sa rozdávali tituly

ŠK Ružomberok | June 25, 2013 – 15:14Reagovalo 0 ľudí | 249 prečítaní
V Ružomberku sa rozdávali tituly

Iba 11 ročný Viktor vyhral turnaj v kategórii 20-ročných na Majstrovstvách Slovenskej republiky. Profesionálni aj amatérski šachisti sa zišli v priestoroch ružomberského gymnázia Sv. Andreja aby si spolu zmerali svoje sily. Spolu 510 šachistov z celého Slovenska a Česka bojovalo o umiestnenia na troch podujatiach. 

V sobotu odštartovali Majstrovstvá Slovenskej republiky mládeže v rapid šachu (zrýchlené tempo hry). Pred samotným podujatím bolo cieľom organizátorov priblížiť sa k vysokej účasti detí z predchádzajúcich ročníkov MSR v rapid šachu. Zámer sa podaril, keďže sa podujatia zúčastnilo 292 detí zo všetkých kútov Slovenska. Neopakovateľná atmosféra tvrdých bojov bola na každom z 12 samostatných turnajov.  Najsilnejší chlapci a dievčatá sa stretli vo vekových kategóriách do 8, 10, 12, 14, 16 a 20 rokov. Vo väčšine turnajoch nasadení hráči obhájili svoje prvé miesta. O obrovské prekvapenie sa postaral 11 ročný Viktor Gažík, ktorý sa rozhodol nebojovať s rovesníkmi do 12 rokov, ale rovno s „dospelákmi“ do 20 rokov. Viktor deň pred turnajom sebavedome oznámil svojim rodičom, že túto kategóriu vyhrá, čo sa aj naplnilo.

V nedeľu akcia pokračovala Majstrovstvami Slovenska družstiev starších žiakov, kde štartovalo 128 detí, čo tvorilo 32 družstiev. Suverénne zvíťazila Liptovská Šachová škola, striebro si odnieslo KŠN Bratislava a bronz získalo ŠK Osuské.

Popri majstrovstvách sa hral aj tradičný XVI. ročník FIDE Open O pohár primátora mesta Ružomberok, ktorého sa zúčastnilo 90 hráčov zo Slovenska a Česka. Tento turnaj už po 3.krát vyhral náš slovenský veľmajster Mikuláš Maník. Po striebornom Igorovi Gažíkovi si bronz odviezol do Čiech Vojtech Rojíček. Chessfest v Ružomberku zaklincuje slovenským finále série GPX dňa 15.júna 2013.

Celé podujatie organizoval Ružomberský Šachový klub s podporou mesta Ružomberok, podpredsedu SNS Milana Friča, Slovenského šachového zväzu a ďalších partnerov.

Kompletne informácie, fotogalériu, výsledky a všetko okolo CHESSFESTU nájdete na stránkach www.sachrbk.sk alebo www.chessfest.sachrbk.sk


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 2 | Priemer: 3.50
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


+ 2 = 3