Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2109

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Z domova

Začali sme naplno a pomaly zvyšujeme tempo

Tomáš Krak | March 28, 2012 – 15:22Reagovalo 0 ľudí | 834 prečítaní
Začali sme naplno a pomaly zvyšujeme tempo

Ešte v roku 2007 som sa zúčastnil jednej reality-show, akých je u nás čoraz viac. V tomto období sa mi ozval FM Stano Vlček, či by som neprijal pozvanie zahrať si simultánku v šachovom klube Doprastav proti mladým nádejam. Táto skúsenosť bola veľmi inšpirujúca a tam vznikol nápad založiť v Košiciach šachovú školu. Šachy ma vždy veľmi bavili a mám pocit, že ma bavia stále viac.

V roku 2010 som založil občianske združenie pod názvom 1.Košická šachová škola a už v roku 2011 boli z toho 2 medaily na MSR mládeže v Sliači. Po čase sa pridal ku mne aj FM Noro Zambor a doteraz sme v tom spolu. Samozrejme, že sa snažíme, aby naši zverenci boli medzi svojimi rovesníkmi úspešní, ale najdôležitejšie je to, aby mali túto hru radi a bavili sa pri nej. Šach je hra a deti sa radi hrajú.

Celé to má aj hlbší podtext. Oboch nás trénoval, žiaľ už zosnulý, tréner IM Ladislav Kotán. Naučil nás mať rád šach a vždy si vážiť aj svojho súpera. Ak si nejaký takýto odkaz od nás odnesú aj tí, ktorí u nás trénujú, potom viem, že to celé má zmyslel.

Naša snaha smeruje vo veľkej miere k tomu, aby sme spropagovali šachy aj pre širšiu verejnosť a pritiahli záujem ľudí, tým sa zvyšuje aj potenciálna možnosť podpory. Čím bude NAŠA hra populárnejšia, tým lepšie podmienky je možné pre hráčov tvoriť.

V našich končinách práca s mládežou v oblasti šachu nemala hlbšiu koncepciu, napriek tomu, že aj my ešte riešime niektoré veci živelne, robíme ich vo veľkej miere z presvedčenia a s cieľom vytvoriť určitý systém v našej lokalite.

Aj tohtoročné MSR mládeže nám celkom vyšli, máme jednu striebornú medailu v kategórii dievčat do 16 rokov, pred posledným kolom tam boli ešte dve ďalšie šance na stupne víťazov. V žiadnom prípade by som nechcel glorifikovať tieto čiastkové úspechy, ale môže to poslúžiť ako motivácia pre tých, ktorí začínajú.

Aj keď 1.Košická šachová škola je ešte len v plienkach, začali sme naplno a pomaly zvyšujeme tempo.

www.sachkosice.sk

www.sachkosice.sk


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 10 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


7 − = 0