Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Zo sveta

Európsky pohár klubov Rogaška Slatina II.

Pavol Sedláček | September 25, 2011 – 9:46Reagoval 1 človek | 394 prečítaní
Európsky pohár klubov Rogaška Slatina II.

Cesta do Rogašky prebehla bez problémov. Pred rakúsko-slovinskou hranicou sme čakali t.j. Sedláček, Adamčík a Fero Lisko v aute na naše druhé auto. Pristavilo sa pri nás auto s českou ŠPZ a šofér – GM Hába sa nás zdvorilo opýtal, kde je možné zakúpiť slovinskú diaľničnú známku. Odpoveď znela “asi hantam v tých budkách”. Hába bol evidentne spokojný, že sa v celom svete dohovorí po česky.

Vzadu v aute  sedel Viktor “Čistič” Láznička, ostatných som dobre nevidel. Mal som chvíľku chuť poslať ich do Bulharska, ale srdce športovca mi to nedovolilo. Keď odišli, Fero chvíľu dumal nad tým, prečo ho Hába nespoznal, ale presvedčili sme ho, že ho nebolo dobre v aute vidieť. Príchod a ubytovanie prebehli bez problémov, po technickej porade sme až do 23.00 čakali na definitívne potvrdenie účasti jednotlivých družstiev. Cesta z hotela do miestneho kulturáku vedie okolo sochy bieleho Pegasa, čo je dúfajme dobré znamenie.

V sále som poznal len zástupcov z Nového Boru a Ostravy, hviezdy sa tam neunúvali prísť; jediná, ktorá stála za pohľad, bola Almira Skripčenko. Nočný los nám napokon prisúdil team Bosna Sarajevo, t.j. Berkeš, Ragger, Predojevič, Nikolič… a len tesne nás minul G-team z Nového Boru. Títo bosniaci sú pravdaže páni šachisti, ale 2700 má len prvá doska, čo je trochu za očakávaním.

 

Predchádzajúce články:


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 6 | Priemer: 4.83
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (1)

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


× 7 = 21