Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2104

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Zo sveta

Európsky pohár klubov Rogaška Slatina IV.

Pavol Sedláček | September 27, 2011 – 13:59Reagovalo 0 ľudí | 349 prečítaní
Európsky pohár klubov Rogaška Slatina IV.

V druhom kole – stôl č. 26 – sme sa zahojili na luxemburskom tíme CE Le Cavalier Differdange, ktorý mal o dosť nižšie priemerné elo. Prvé tri šachovnice hrali isto a pokojne a skúsene realizovali svoje pozície.

Fero Lisko tiež od začiatku tlačil na súpera, ale potom sa dostal do trochu iracionálnej pozície a nečakane prehral, keď viackrát prešiel okolo výhry. Ja som naťahal solídne zahájenie čiernymi, ale pretože mi len vyrovnanie nestačilo, pustil som sa neuvážene do nepripraveného postupu a napokon som moc radosti z mojej pozície nemal. Súper ale hral dosť originálne a keď som mu neskočil na pár špekov, s konečnou remízou sme boli obaja spokojní.

Robo Adamčík bielymi rýchlo zjednodušil a chcel svojho staršieho súpera trápiť v pozícii s minimálnou výhodou, ale ten skúsene všetko ubránil a tak sa zrodila druhá remíza.

Celkový výsledok 4 : 2 je napokon pre súperov lichotivý, na šachovniciach to vyzeralo dlho na viac, ale skôre nie je až také dôležité a hlavne sme sa posunuli na 21. stôl, kde nás čaká dánsky Jetsmark Skakklub.

Očakávame vyrovnaný zápas, súper je nasadený ako č.  41, my sme nasadení 42., takže sily sú vyrovnané. Fotografovanie v hracej sále je povolené len na začiatku, keď my musíme sedieť pri stoloch /nulová tolerancia/ a keď skončíme, už sa zase nemôže, takže moc šancí nie je. Už som si zvykol na to, že tu bežne stretávame hviezdičky aj hviezdy. Ja som mal najväčšiu radosť z toho, že keď som šiel ráno s Robom na čerstvé pečivko, zbadal som pri baráku na tráve fotografovať pani Hou svoju dcéru – majsterku sveta Hou Yifan.

 

Fotografie:


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 5 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


9 − = 7