Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2089

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Zo sveta

Európsky pohár klubov Rogaška Slatina VI.

Pavol Sedláček | September 29, 2011 – 12:41Reagoval 1 človek | 539 prečítaní
Európsky pohár klubov Rogaška Slatina VI.

V 4. kole sme od nórskeho Askeru (za ktorý hral pred 4 rokmi aj Magnus Magnum Carlsen) dostali nakladačku 6 : 0. Pričom rozdiel bol hlavne v tom, že veľmi sympatickí Nóri si každý ťah evidentne užívali a my všetci sme, snaď okrem Roba Adamčíka, hrali krčovito a pod svoje možnosti.

Na 1. šachovnici skúsený GM Ostenstad naťahal perspektívnejšiu pozíciu, získal kvalitu a spokojne to dotiahol do výhry. Na 2-ke  sa Martin dostal pod útok, stratil materiál, ale potom začal čarovať a vytvoril pevnosť S+J proti súperovej dáme, no súper štúdiovým spôsobom prerazil.

Jožko Straka asi trochu podcenil svojho mladého súpera a podľahol priamemu útoku. Fero Lisko stál opticky veľmi nádejne, ale v domnení, že by mal hľadať výhru, prehliadol dvojťahový mat.

Ja som čiernymi veľmi netakticky šiel do podozrivej varianty, keď na šachovnici sa už po 10 minútach hry objavili ešte ďalšie dve dámy, ale môj kráľ nemal ani zďaleka také bezpečné útočisko ako jeho biely kolega, a to rýchlo rozhodlo.

Robo Adamčík bol na partiu s FM Diesenom veľmi dobre pripravený a veľmi dlho držal výhodu. V koncovke dal pešiaky za taktické protišance spojené s postupom bieleho pika až na siedmu radu, ale súper hral pokojne a inkasoval ďaľej. V samom závere Robo svoju šancu prešvihol, keď namiesto novej dámy sa na šachovnici mal objaviť jazdec s prechodom do jasnej remízy.

Dnes nás čaká zaujímavý exotický team Butrinti Saranta.


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 5 | Priemer: 4.80
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (1)

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


3 + = 9