Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2104

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Šachové správy, Zo sveta

Grand Slam v brazílskom Sao Paole a španielskom Bilbau

Stanislav Pavlovič | September 26, 2011 – 13:23Reagovalo 0 ľudí | 264 prečítaní
Grand Slam v brazílskom Sao Paole a španielskom Bilbau

Finále tohoročného Grand Slamu sa odohrá od 25. septembra do 11. októbra. Prvých päť kôl sa odohrá v brazílskom Sao Paole, zvyšok turnaja sa dohrá v španielskom Bilbae. O prvenstvo bude súperiť 6 najlepších šachistov sveta, menovite Viswanathan Anand, Magnus Carlsen, Levon Aronjan, Vasilij Ivančuk, Hikaru Nakamura a Francisco Vallejo Pons.

Súboje sa odohrajú v tradičnej sklenenej kocke, každý odohrá s ostatnými po dve partie. Tempo hry bude 90 minút na prvých 40 ťahov, 60 minút na dokončenie hry, od 41. ťahu sa pridáva po 10 sekúnd. V pravidlách je tiež zahrnuté Sofijské pravidlo, takže hráči sa nemôžu dohodnúť na remíze bez potvrdenia rozhodcu. Ak o remízu požiadaú obaja hráči, rozhodca sa rozhodne po konzultácii s technickým asistentom (GM José Luis Fernández).

Výhra v partii má hodnotu troch bodov, pri remíze si obaja hráči odnesú po bode. V prípade, že dvaja hráči skončia na prvom mieste s rovnakým počtom bodov, o víťazovi rozhodne bleskový zápas, odohrávajúci sa bezprostredne po skončení posledného kola. Ak sa aj táto partia skončí nerozhodne, hráči odohrajú tzv. Armageddon (rýchlu smrť). Biely má na víťazstvo 5 a čierny 4 minúty, v prípade ďalšej remízy čierny vyhráva celkové prvenstvo.

Okrem hlavnej súťaže sa odohrá aj turnaj FIDE open. Je naplánovaný súbežne s druhou fázou turnaja v Bilbau. Cenový fond je vo výške 16650 eur. Prvý nasadený hráč je zatiaľ GM Alexander Ipatov, ktorý nedávno na našom serveri odohral simlutnánnu exhibíciu.

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 1 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


6 + = 9