Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2109

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Škola šachu, Videá

Učte sa od veľmajstrov: Karjakin vs. Topalov s komentárom Jána Markoša (video)

Stanislav Pavlovič | February 27, 2012 – 11:53Reagovalo 2 ľudí | 1,956 prečítaní
Učte sa od veľmajstrov: Karjakin vs. Topalov s komentárom Jána Markoša (video)

Ďalšia časť nášho cyklu výukových videí je venovaná taktike. Taktika a stratégia sú ústredné zložky každej šachovej hry. Toto video sa zameriava na vzťah týchto príbuzných, ale nie identických konceptov.

Partia opäť pochádza z prestížneho turnaja Tata Steel.

Bielymi ťahá Sergej Karjakin, narodený na Ukrajine, v súčasnosti držiteľ ruského občianstva. Momentálne svojím ratingom (2769) zaberá siedme miesto v rebríčku FIDE. Len 22-ročný Karjakin drží prvenstvo najmladšieho medzinárodného majstra na svete, ktorý získal vo veku jedenásť rokov a jedenásť mesiacov. Ako čerešničku na torte možno spomenúť, že titul veľmajstra obdržal o 8 mesiacov neskôr, rovnako ako najmladší v histórii.

36-ročný Veselin Topalov s ratingom 2770 sa v rebdíčku FIDE nachádza hneď nad svojím protivníkom. Dvakrát v priebehu svojej bohatej kariéry sa objavil na samotnej špici svetového rebríčka. Dovedna tam strávil 27 mesiacov. Topalov hrá čiernymi.

Súdiac  z prestíže turnaja, ale aj z hráčskeho pozadia oboch sokov, opäť sme si pre Vás opäť prichystali šachovú lahôdku. Komentuje Ján Markoš, v súčastnosti najlepší slovenský šachista.

Ďalšie videá:

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 15 | Priemer: 4.93
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (2)

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


6 − = 3