Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov »

Krst tréningového DVD a simultánna exhibícia s Jánom Markošom

Stanislav Pavlovič | May 17, 2013 – 16:51Reagoval 1 človek | 794 prečítaní
Krst tréningového DVD a simultánna exhibícia s Jánom Markošom

Náš server v spolupáci s Bratislavskou šachovou akadémiou (BŠA) pripravujú ďalšie zaujímavé podujatie. Hviezda slovenského šachu a nášho servera, GM Ján Markoš, sa  stretne so svojimi fanúšikmi a odohrá simultánnu exhibíciu proti 15 súperom. Piati hráči nášho servera získajú možnosť zahrať si proti najlepšiemu slovenskému šachistovi naživo. Pre ostatných stále zostáva atraktívna možnosť stretnúť sa so zaujímavým človekom a šachovou osobnosťou.

Stretnutie sa uskutoční 28.5.2013 o 17:30 v priestoroch DK Lúky v Petržalke. V tradične príjemnej atmosfére BŠA dostane široká verejnosť možnosť stretnúť sa s najlepším slovenským šachistom, lepšie ho spoznať v rozhovore, prípadne od neho získať cenný podpis.  Súčasťou podujatia totiž bude autogramiáda, diskusia a krst výukového DVD, ktoré sme pripravili v spolupráci s najvyššie hodnoteným slovenským veľmajstrom. Viac o DVD sa dočítate v tomto článku. Disk bude možné zakúpiť za lákavú cenu 12 eur.

Na podujatí sa verejnosti predstaví aj toto DVD.

Vyvrcholením večera bude simultánna exhibícia. Ide o zaujímavé podujatie, v ktorom veľmajster vyzve niekoľkých protihráčov, s ktorými hrá súčasne na viacerých šachovniciach. Tento spôsob hry kladie obrovské nároky na veľmajstrovo sústredenie, pamäť a bleskovú orientáciu v hre, takže aj slabší hráč môže doviesť partiu do víťazného konca. Exhibícia s GM Markošom sa odohrá na 15 šachovniciach.  Päť šachovníc je rezervovaných pre užívateľov servera HrajSach.sk, ktorí sa v online turnaji o miestenky umiestnia na popredných miestach.

Online turnaj sa odohrá v nedeľu, 19.5.2013 o 19:00 a prihlásiť sa naň môžete v sekcii Turnaje servera HrajŠach.sk. Piati najlepší slovenskí hráči majú garantovanú účasť v simultánke.  Turnaj je otvorený celosvetovo, miesta v simultánke však môžu získať len slovenskí užívatelia, ktorí svoju účasť vopred potvrdia prostredníctvom kontaktného formulára na stránke HrajŠach.sk. Absolútny víťaz získa aj DVD Videokomentáre GM Jána Markoša, ktoré si výhercovia musia vyzdvihnúť priamo na simultánke!

Na jedno zo zvyšných 10  miest sa môže prihlásiť ktokoľvek prostredníctvom BŠA. Platí zásadu, že prednosť majú tí najskôr prihlásení, váhať sa teda určite neoplatí! Kontaktné informácie nájdete v článku na stránke Bratislavskej šachovej akadémie.

Vstup na podujatie je samozrejme bezplatný, okrem účastníkov simultánky radi privítame i rodinný, priateľský či trénerský sprievod. Nenechajte si ujsť možnosť stretnúť sa so špičkovým šachistom!


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 0 | Priemer: -
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (1)

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


4 − 2 =