Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Uncategorized

Chess festival 2013 – Prvý ženský veľmajstrovský šachový turnaj

ŠK Ružomberok | January 6, 2013 – 18:50Reagovalo 0 ľudí | 419 prečítaní
Chess festival 2013 – Prvý ženský veľmajstrovský šachový turnaj

Festival sa uskutoční v čase od 5.apríla – 13.apríla 2013 v Hoteli SOREA Ľubovňa v Ľubovnianských kúpeľoch. V rámci chess festivalu 2013 sme si pre vás prichystali bohatý program plný skvelých šachových zážitkov a dva veľké šachové turnaje zároveň. 

Pohľad do hracej miestnosti z minulého roku

Prvými sú majstrovstvá SR v šachu mládeže 2013 v kategóriách chlapcov a dievčat do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 rokov, ktoré sa budú konať v čase od 6. apríla do 13. apríla 2013. Okrem nich sa odohrá prvý ženský veľmajstrovský šachový turnaj, na ktorom bude o víťazstvo bojovať desať najlepších šachistiek z celého Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Tento turnaj sa bude konať v čase od 5. apríla do 12. apríla 2013.

FM Juraj Druska, víťaz minuloročných MSR mládeže do 18 rokov chlapov, ktoré sa konali v Ľubovnianských kúpeľoch. Ako víťaz MSR získal aj špeciálnu cenu - účasť na simultánke s exmajstrom sveta FIDE Veselinom Topalovom.

Okrem toho sa môžete počas festivalu tešiť na bleskový turnaj, simultánky s veľmajstrami, prednášky, komentovanie partií a exkurzie
po okrese Stará Ľubovňa. Všetky potrebné informácie o festivale, registračné formuláre ako aj propozície k turnajom nájdete na internetovej stránke.

Oficiálna stránka festivalu www.chess2013festival.sk

Autor textu: Patrik Nemergut


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 0 | Priemer: -
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


3 × = 18