Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2104

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Veľmajster vysvetľuje, Videá

3 najpopulárnejšie tréningové videá GM Jána Markoša

Stanislav Pavlovič | September 5, 2012 – 16:57Reagovalo 0 ľudí | 2,657 prečítaní
3 najpopulárnejšie tréningové videá GM Jána Markoša

GM Ján Markoš, slovenská šachová jednotka v pokračujúcej sérii videí stále poskytuje vhľad do partií najlepších svetových hráčov. Videá sú skvelým spôsobom ako zlepšiť svoje šachové schopnosti, ako pre nováčikov, tak aj pre ostrieľaných šachistov. Keďže mnohých z vás tieto videá minuli, prinášame vám výber troch najpopulárnejších videí v plnej dĺžke.

3. GM Karjakin vs. GM Topalov

Tretie najsledovanejšie video sa zaoberá partiou z prestížneho turnaja Tata Steel 2012. Zohrali ju dvaja susedia z rebríčka FIDE, GM Karjakin a GM Topalov. V čase, keď bola partia odohraná, delil súperov len jediný bod. Video od tých čias získalo viac 1580 kliknutí.

2. GM Carlsen vs. GM Aronian

Druhé video v poradí nazbieralo vyše 1600 pozretí. Partia medzi svetovou jednotkou a dvojkou sa taktiež hrala na turnaji Tata Steel 2012. GM Ján Markoš vo svojom videokomentári vysvetľuje, ako sa Magnus Carlsen vyhýba útokom po krídlach.

1. GM Aronian vs. GM Caruana

Najsledovanejšie video si získalo vyše 2000 divákov. Prekvapivo, aj najsledovanejšia komentovaná hra nášho servera pochádza z turnaja Tata Steel 2012. Téma videa: Iniciatíva.

Od tých čias sme produkciu videí posunuli na novú úroveň, čo prinieslo oveľa vyššiu zvukovú aj obrazovú kvalitu. Videá v plnej dĺžke a vo vysokom rozlíšení môžete nájsť v Tréningovej zóne nášho servera.

Ukážka z Markošovho najnovšieho videa:

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 4 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Komentáre sú uzavreté.