Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2126

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Škola šachu, Veľmajster vysvetľuje, Videá

Videoprednáška Jána Markoša: Na polceste medzi polbodom a bodom

Marek Holeva | December 2, 2011 – 13:10Reagoval 1 človek | 1,426 prečítaní
Videoprednáška Jána Markoša: Na polceste medzi polbodom a bodom

Veľmajstra Jána Markoša bolo možné najprv čítať. Od septembra hráči zúčastňujúci sa simultánnych exhibícií niekedy úspešne, niekedy neúspešne, čelia jeho ťahom. V tomto článku bude Jána počuť a vidieť.

Šachový klub Slovan Bratislava organizuje v priestoroch svojej hracej sály (Bratislava-Petržalka, Gessayova 2) utorňajšie prednášky dvoch najlepších slovenských hráčov – Jána Markoša (2592) a Ľubomíra Ftáčnika (2559).

Téma poslednej Jánovej prednášky znela “Na polceste medzi polbodom a bodom”. Názov vypovedá, že sa pojednávalo o pozíciách, v ktorých má hráč nemalú výhodu, no výhra sa nachádza ešte kdesi v diaľave. Janko na príkladoch partií dávnych majstrov demonštroval, že nie je potrebné sa hrnúť za víťazstvom, stačí mu ísť postupne a s rozvahou naproti.

Lekcie trpezlivosti sa zúčastnila aj naša kamera, vďaka ktorej sa môžete dozvedieť, ako získať viac bodov z polbodov.

Časť 1 (15:45):

Časť 2 (19:14):

Časť 3 (19:42):

Zaujímavé, však? Budúci utorok (6.12.) o 17:30 v priestoroch klubu Slovan Bratislava prednáša GM Ľubomír Ftáčnik. Viac informácií na http://slovan-bratislava.com/.


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 6 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Diskusia (1)

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


6 × 8 =