Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2109

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Veľmajster vysvetľuje, Videá

Nové video GM Jána Markoša – GM Carlsen vs. GM Anand

Stanislav Pavlovič | January 18, 2013 – 19:02Reagovalo 0 ľudí | 1,799 prečítaní
Nové video GM Jána Markoša – GM Carlsen vs. GM Anand

Najvyššie hodnotený šachista Slovenska, GM Ján Markoš, ponúka vhľad do hry dvoch hráčov, ktorí môžu byť svojím spôsobom považovaní za najlepších hráčov sveta. Majster sveta GM Viswanathan Anand hrá proti najvyššie hodnotenému hráčovi sveta, GM Magnusovi Carlsenovi.

Vo veku len 22 rokov, Magnus Carlsen sa stal legendou. Posledné dva roky bol viac-menej stabilne svetovou jednotkou. nedávno dokonca prekonal rekord svojho niekdajšieho trénera, GM Garryho Kasparova, keď sa s ratingom 2861 stal najvyššie hodnoteným šachistom v histórii. Vzhľadom na jeho nízky vek možno očakávať, že má pred sebou ešte mnoho veľkých úspechov.

Pred nástupom hegemónie mladého Nóra bol jednotkou aj jeho súper, Viswanathan Anand. V roku 2012 porazil v súboji o titul majstra sveta izrealského šachistu Borisa Gelfanda.

Je zaujímavé sledovať relatívnu ľahkosť, s ktorou Carlsen získava v partii prevahu v tejto prestížnej partii. Ukážku z videa môžete sledovať tu:

Video v plnej dĺžke a HD kvalite nájdetev Tréningovej zóne servera HrajSach.sk

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 5 | Priemer: 5.00
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


7 × 7 =