Umenie koncoviek
March 1, 2015 – 11:54 | Reagovalo 2 ľudí | Prečítaní: 2089

Veľmajster Tomáš Petrík Vás srdečne pozýva na aprílové šachové sústredenie, v ktorom odhalí tajomstvá koncoviek. V tejto záverečnej fáze partie sa častokrát rozhoduje o konečnom výsledku a rozhoduje každé tempo.
Program sústredenia:
9.4.2015 – Zásady a princípy …

Celý článok »
Kuriozity

HrajSach.sk denník

Škola šachu

Veľmajster vysvetľuje

Šachové správy

Domov » Videá

Zábavný animovaný film so šachovou tematikou z roku 1932

Stanislav Pavlovič | July 26, 2012 – 16:25Reagovalo 0 ľudí | 771 prečítaní
Zábavný animovaný film so šachovou tematikou z roku 1932

Surfujúc internetom, naďabil som na tento neveľmi známy klenot. Ak by ste sa rozhodli na chvíľu porelaxovať, môžte si pozrieť “animák” so šachovou témou z raných tridsiatych rokov.

 

Betty Boop je veľmi známou postavičkou, ktorá vznikla začiatkom tridsiatych rokov. Je možné ju považovať za pevnú súčasť americkej populárnej kultúry. Pre niektorých je dokonca prvý animovaným sex symbolom. V tomto videu je možné vidieť jej šarm ešte predtým, než nadobudol platnosť tzv. “Produkčný kód”. Ten od polovice tridsiatych rokov podobné prejavy utlmoval.

Táto konkrétna epizóda je dramatickou lovestory, odohrávajúcou sa na šachovnici. Ide o súboj medzi čiernym rytierom a Bettyním nápadníkom Bimbom v roli bieleho kráľa. Animácia je veľmi pôvabná a kreativitu tvorcov je možné obdivovať ešte aj dnes. Najmä druhá polovica videa je plná fascinujúcich a zábavných detailov. Ak si starodávnu animáciu užívate podobne ako ja, máte sa na čo tešiť.

Dúfam, že sa Vám video páčilo, teraz sa môžete vrátiť na náš šachový server a zahrať si zopár hier! :)

This post is also available in: anglicky


Vaše hodnotenie: Nízke 12345 Vysoké
Hodnotilo: 0 | Priemer: -
Ukladá sa ... Ukladá sa ...

Pridať komentár

Návrhy, pripomienky a sťažnosti nesúvisiace s článkom prosím nepíšte do diskusie, ale posielajte na admin(at)chessfriends.com.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento weblog podporuje Gravatar. Ak chcete získať Váš vlastný avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.


5 − 3 =